Anna tagasisidet

PODCAST

Havas Marketing 360

saade@havas.ee

Evelin Allas – ettevõte saab olla vastutustundlik läbi oma põhitegevuse

Idea360

+372 669 1000 info@idea.ee

Vastutustundliku ettevõtluse minisarja teises saates on külas SEB kommunikatsioonijuht Evelin Allas, kes lisaks sellele ka Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi juhatusse kuulub. Evelin räägib saates SEB tegemistest ning annab mõtteid, kuidas igas suuruses ettevõte vastutustundlikult oma äri edendada saab ja mis on selle tulemus.

0:00 / 0:00

Evelin Allas – ettevõte saab olla vastutustundlik läbi oma põhitegevuse

Mõtteid saatest:

 • Mõttemaailma muutus on olnud väga suur – me oleme oma igapäevategemistest oluliselt vastutustundlikumalt käituma hakanud kui 20-30 aastat tagasi.
 • CSR tegevused, jätkusuutlik mõttelaad ei saa mitte kuidagi olla ettevõtte käekäigule negatiivse mõjuga, see on alati positiivne näidates ühtlasi ka ettevõtte pikka plaani tegutseda. See teeb ettevõtte tulevaste partnerite jaoks aga oluliselt usaldusväärsemaks.
 • Klassikaliselt saab CSR kujundada kolmnurgana – töötajad ja kogukond, keskkond, tooted ja teenused. SEB on teinud detailsema plaani pöörates tähelepanu ka innovatsioonile, ettevõtlikusele ja läbipaistvusele.
 • Ettevõte saab olla vastutustundlik läbi oma põhitegevuse. Finantsettevõtena on SEB võtnud eesmärgiks arendada finantskeeleoskust, mida käiakse koolides ka jagamas. Oma kogemusi ja teadmisi saavad jagamas käia kõik SEB töötajad, kes seda soovivad. Kaks korda aastas toimuv projekt on leidnud väga sooja vastuvõtu.
 • Ettevõtlikust propageeritakse Ajujahi toetajana, samuti Junior Achievementis, kus SEB töötajad saavad olla mentoriteks. Sotsiaalsete projektide poolelt on aktiivne SEB Heategevusfond, mille kaudu aidatakse tuhandet turvakodude last.
 • Vastutustundlikult saab käituda ka läbi oma partnerite. Pank ise ei saa näiteks keskkonda otseselt mõjutada, küll aga saab ta uurida ettevõtteid finantseerides, milliseid standardeid ja põhimõtteid laenutaotlejad järgivad. Sel moel saab pank mõjutada ka keskkonnasäästlikust. Partnereid valides SEB uurib nende tegevuste põhimõtteid, nende suhet jätkusuutlikuse ja vastutustundliku ettevõtlusega. Näiteks pööratakse tähelepanu, mil moel ettevõte panustab oma töötajatesse. Viimane on märk, et ettevõtel on soov pikaajaliselt eduaks olla.
 • SEB ainsa pangana pakub tööandjapensionit. Eeskõnelejana aga nähakse, et tööandjapension peaks olema atraktiivne eriti ettevõtetele, kus on palju lihttöölisi.
 • Hea sisend organisatsioonis muutmist vajavate tegevuste leidmiseks on arenguvestlused, kust saadud info võib olla heaks sisendiks muutuste elluviimiseks. Väljatoodud kitsaskohtade lahendamiseks luuakse SEB-s initsatiivgrupid, millega saab igaüks liituda ja mille väljapakutud lahendused jõuavad juhatuse koosolekule. Oluline on, et töötajad näevad, et nende tehtud ettepanekuid viiakse ellu.
 • Noored mõtlevad teisiti. Näiteks pensionifondide näitel võib tuua välja, et noorte jaoks on oluline millistesse ettevõtetesse haldur kliendi raha investeerib. Kas need on jätkusuutlikud, kas need on rohelised ettevõtted?
 • Üha rohkem näeme kohalikke väikeettevõtjaid, kes soovivadi oma äri edendada suurlinnast väljas eesmärgiga anda omalt poolt panus, et elu väikestes kohtades säiliks. Luuakse töökohti, pakutakse praktikavõimalusi.
 • Üks trend on üha suurem tähelepanu pööramine töötajatele. Kuna töökäsi on defitsiidis tuleb mõelda töötaja peale, kes sul täna on. Trendina saab välja tuua ka see, et noorem klientuur uurib üha rohkem ettevõtte tegevuspõhimõtteid.

Kommentaarid

Teavita mind uuest saatest

Varasemad saated

PODCAST
Toomas Tepomes: iga ettevõte peab mõtlema ‘digital first’
Kuula
PODCAST
Havas Academy alustab!
Kuula
PODCAST
Marko Lepik: reaktsioonide mõistmine ja juhtimine aitab edasi tervet meeskonda
Kuula
PODCAST
Margus Nõlvak: isiklik tulemustasu lõhub meeskonda
Kuula