Anna tagasisidet

PODCAST

Idea360

saade@idea.ee

Idea360 12: kuidas esineda nii, et see poleks jama?

Idea360

+372 669 1000 info@idea.ee

Kas tuleb tuttav – lähed konverentsile, istud ja kuulad terve päeva. Selle lõppedes aga kahetsed, et oma päeva ära raiskasid. Teemad ei köitnud, esinejad olid igavad kuid raha on läinud. Kas süüdi on esinejad? Korraldajad? Kuidas saavad esinejad aga hoolitseda selle eest, et konverents paneb inimesi ahhetama. Seekordne turundundussaade kutsus külla Gleb Maltsevi, koolitaja, Fundwise.me kaasasutaja ja Stoneful.com asutaja.

0:00 / 0:00

Idea360 12: kuidas esineda nii, et see poleks jama?

Kas tead, et ühe hea esitluse koostamiseks kulub vähemalt 30 tundi? Või kui tegemist on väga tehnilise esitlusega, siis on ajakulu vähemalt 90 tundi? Kui lähed esinema, sinu etteaste kestab 30 minutit ja sind on kuulamas 500 inimest, siis nõuad inimestelt kokku 15 000 minutit nende aega. Ehk panevad need numbrid mõistma, et seminaridel ja konverentsidel esinemine on väga vastutusrikas ja sellesse tuleb suhtuda väga tõsiselt.

Gleb kuulab iga aasta umbes 900 pitchi – lühikest ja löövat sõnavõttu tutvustamaks ettevõtlusega seotud ideid. Tema käe alt on viie aasta jooksul käinud läbi kõik Ajujahi start-upid, keda Gleb on juhendanud hästi esinema. Samuti on ta käinud lugematutelt hulgal konverentsidel ning olnud ise seotud nende korraldamisega.

Teda kuulates võib mõelda, et tegemist on sünnist saati esinejaga. Ometi ei suutnud ta koolis klassi ees luuletusi lugeda ilma, et ei oleks nutma puhkenud ja häbis tagumistesse pinkidesse istuma põgenenud. Heaks esinejaks saab õppida ja just seda nõu Gleb Idea360 turundusaates annabki.

Muide, luguge kindlasti Glebi artiklit Listening like a speaker, kust samuti ohtralt häid mõtteid saab.

Saatest käisid näidetena läbi sellised konverentsid nagu Slush, Latitude59, Arvamusfestival, Hannover Trade Fair, Login, TED, Wolves Summit, Refresh.

Raamatud, mida Gleb saates soovitab: Extreme Ownership (Jocko Willink, Leif Babin), Chaos Monkeys (Antonio Garcia Martinez), Disrupted (Dan Lyons).

Ja lõpetuseks ka mõned muusikasoovitused. Näiteks Barack Obama kuulab enne suuri esinemisi energialaenguks Eminemi lugu ‘Lose Yourself’, Glebi kõrvaklappidest kostub Eminemi ‘Til I Collapse’. Jao aga kuulab Joe Esposito ‘You are the best’.

Kommentaarid

Teavita mind uuest saatest

Varasemad saated

PODCAST
Birgit Jurin: e-posti turundus on üks efektiivsemaid
Kuula
PODCAST
Lauri Pildre & Ilona Furdi: Kõige olulisem on selge kodulehe eesmärk ja selle sisu
Kuula
PODCAST
Kairi Killing & Sandra Raju: influencer olgu kaasatud juba kampaania planeerimisel
Kuula
PODCAST
Meil on uus nimi!
Kuula