Anna tagasisidet

PODCAST

Havas Marketing 360

saade@havas.ee

Idea360 48: Kristjan Port – stressivaba elu ei ole olemas

Idea360

+372 669 1000 info@idea.ee

Sagedased ettevõtte- ja tiimisisesed muudatused, kohanemine turu ja klientide nõudmistega, harjumine uute kolleegidega, uued tööülesanded, pidev enesearendamine – need kõik on paratamatu osa tänapäevasest organisatsioonist. Pidev enese tagantutsitamine ja soov aina paremini tööga hakkama toovad endaga kaasa ka stressi. Just stressist, väsimusest ja puhkamisest Idea360 seekordne episood räägibki. Oma mõtteid sel teemal jagab Tallinna Ülikooli õppejõud Kristjan Port.

0:00 / 0:00

Idea360 48: Kristjan Port – stressivaba elu ei ole olemas

Porti sõnul otsib inimene iga muutusega kohanemisel võimalusi, kuidas lihtsamalt ja võimalikult väikse energiakuluga toime tulla. „Iga muutusega kaasneb mõningane stress ja pole mõtet arvata, et elu saaks olla stressivaba. Stress ei ole alati halb. Stress on see, mis paneb meid pingutama ja edasi arenema,“ sõnas ta. Küll tasub aga tema sõnul olla stressi suhtes tähelepanelik ning vaadelda, et kuidas stress su elus kujuneb – see ei pruugi alati olla vaid seotud tööga, teinekord on põhjuseks hoopis isiklik elu või olmemured.

Porti sõnul on stressitaluvus igal inimesel individuaalne. „Iga masin läheb ühel hetkel katki, bioloogilise kehaga on sama lugu. Seega on väga oluline, et inimene võtaks aega puhkamiseks. Puhkamine on iga inimese moraalne kohustus ja see ei tähenda kindlasti õhtuveetmist teleka ees,” toonitas ta. Tema sõnul on igal inimesel endal vastutus oma heaolu eest ning nii peab igaüks ise tunnetama, mis stress ja pinge üle pea kasvavad.

Õppejõu sõnul ei ole aina enam leviv gig economy töökorraldus, kus vabakutselised kurnavad end mitmel rindel töötamisega, jätkusuutlik. Pigem pingutavad inimesed selliselt töötades üle. Paari nädala eest rääkis Port väsimusest ja puhkamisest ka Idea loovhommikul, kus ta toonitas, et pidev stress võib kaasa tuua kroonilise väsimuse ja võimalikud pikemaajalised tervisekahjustused. “Hea ja kasulik väsimus toob sügava une. Juhul, kui magama minnes und ei tule, oled juba endale tegelikult liiga teinud.“ Pideva väsimuse ja ülepingutamisega võib kaasneda läbipõlemine, kus inimene ei taju enam oma tegevuse eesmärki, vaid näeb ainult selle mõttetust. “Läbipõlemine on kui maja põlemine seestpoolt –  fassaad on korras ja paistab igati hea välja, kuid sees valitseb tühjus,“ selgitas Port loovhommikul.

Milliste ametite puhul on kõrge stressitaluvuse ootus igati õigustatud? Kuidas juhtida tiime selliselt, et pinge neile liiga ei teeks? Milline töökeskkond aitab kaasa efektiivsele tööle ning kui mitu tundi päevas võiks üldse inimene tööd teha? Kõigest sellest Kristjan Port turundussaates räägibki.

Kommentaarid

Teavita mind uuest saatest

Varasemad saated

PODCAST
Kätlin Kaasik & Merit Kullasepp – tellijal on võtmeroll jätkusuutlikkuse tagamisel
Kuula
PODCAST
Evelin Allas – ettevõte saab olla vastutustundlik läbi oma põhitegevuse
Kuula
PODCAST
Kristi Jõeäär: tippjuhtkond peab CSR-i vedama
Kuula
PODCAST
Alberto Canteli: kampaaniad algavad omatud kanalitest
Kuula