Anna tagasisidet

PODCAST

Idea360

saade@idea.ee

Idea360 61: Ailar Jüriado – performance marketing lubab tasuda ainult reaalsete tulemuste eest

Idea360

+372 669 1000 info@idea.ee

On seisukohti, mille järgi performance marketing on täielikult muutnud arusaama reklaamiostust ja hinnastamisest. Mõni teine seisukoht nii radikaalne pole pidades seda pigem digireklaami üheks taktikaks paljudest. Mida performance marketing endast kujutab ja kui oluline see on, sellest räägib meediakuu viimases saates Idea digi performance tiimi juht Ailar Jüriado.

0:00 / 0:00

Idea360 61: Ailar Jüriado – performance marketing lubab tasuda ainult reaalsete tulemuste eest

Ideepunkte saatest:

  • Performance marketing (PM) on reklaami liik, kus reklaamija maksab ainult tulemuse eest. Ailari sõnul on see pigem strateegia.

  • PM-i kasutavad väga aktiivselt startupid, kellel on hea analüütiline võime ja kes väga täpselt tahavad näha tegevuste ja tulemuste otseseid seoseid.

  • Kuigi performance marketing võimaldab mõõta ka otseselt rahalisi tehinguid, siis PM-i saab kasutada ka muude tegevuste puhul, millele on võimalik omistada väärtus – näiteks kodulehe külastus, konkreetsetele tootelehtedele jõudmine või ka uudiskirja tellimine.

  • Peamiseks erinevuseks nö tavalise digireklaamiga on ostumudel ja hinnastamine. PM-i puhul hinnastatakse reaalne tulem, tavareklaamis hinnastatakse näitamisi või klikke.

  • Kuna kanalites nagu Facebook ja Google on võimalik reklaamides teha vajadusel väga operatiivseid muudatusi, siis PM-i rahast oluline osa sinna liigubki. Siinsetes massimeedia kanalites võib muudatuse elluviimine võtta päevi. Selline operatiivsus pole piisav.

  • PM-i edukaks toimimise aluseks on täpne analüütika. Peamine õigesti seadistatud Google Analytics.

Kommentaarid

Teavita mind uuest saatest

Varasemad saated

PODCAST
Birgit Jurin: e-posti turundus on üks efektiivsemaid
Kuula
PODCAST
Lauri Pildre & Ilona Furdi: Kõige olulisem on selge kodulehe eesmärk ja selle sisu
Kuula
PODCAST
Kairi Killing & Sandra Raju: influencer olgu kaasatud juba kampaania planeerimisel
Kuula
PODCAST
Meil on uus nimi!
Kuula